Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

Ermeniler Altınları Nereye Gömerler | Ermeni Gömüleri

Favorilerime Ekle
Favorilerimden Çıkar
Lütfen bekleyiniz...
Geniş Ekran Dar Ekran
Reklam 20 saniye sonra kapanacak.
Reklamı Geç

Ermeni gömüleri ve Ermenilerin Altınları nereye gömerler konuları hakkında hem tecrübe hemde tarih bilgim dahilinde sizlere en yararlı bilgileri vermeye çalışacağım.

Önce Ermenilerin Altınları Neden Bırakıp gittiğine bir Göz Atalım.

NEDEN/SONUÇ ilişkisi.
Osmanlı Devleti zamanında yurdumuzun bir çok yerinde Ermeniler ve Rumlar yaşamakta tarım, ticaret, besicilik, memurluk, han, gazino gibi birçok işler yapmışlardır. Özellikle Ermenilerin Osmanlı Döneminde Sadıkayı Millet diye adlandırılması Ermenilerin üst düzey görevlere rahatlıkla getirildiğini göstermektedir.

Bildiğiniz Osmanlı Döneminde Sadece Müslüman olan ailerlerden asker alması seferlere çıkarması ve yıllarca evlerine dönemeyen Müslüman Türk ahali Osmanlıda nüfus olarak gerilemeye başlamış, savaşlarda verilen şehitlerimiz ile Türkler azınlık durumuna gelmiştir. Gayri müslimler askere alınmaz onların yerine savaş için vergi adında para talep edilirdi.

O yüzdendir ki yurdumuzda Ermeni ve Rum altınları ün salmıştır. Savaş yüzü görmeyen gayri müslimler olabildiğince zenginleşmiş mal mülk sahibi olmuşlardır. Osmanlı Devleti bir çok coğrafyada cephe savaşı vermesi nedeniyle ülkede ki Müslüman Türk erkekleri cephelerden yıllarca dönmemiştir, bunu fırsat bilen Ermeniler çoğunluk oldukları bölgede çeteler kurup erkeksiz kalan içinde sadece çocukların yaşlıların ve kadınların olduğu bölgelere Rus ve diğer devletlerin büyük Ermenistanı kurun şeklinde ki kışkırtması ile saldırmışlardır.

Bunlar tarihin bir parçasıdır. Daha sonra içeride ki kıyımı bastırmak İsteyen Padişah Orduyu, Ermenilerin geldiği ermeni köylerine yönlendirmiş ve Tehcir dediğimiz ülke sınırları dışına çıkarma olayı baş göstermiştir.

Bunu duyan Ermeniler Tüm varlıklarını zaman kaybetmeden altına çevirmiş ve yıllardır yaşadığı yerlerde ki güvendikleri bildikleri bölgelere saklamışlardır.
Ermeniler Altınları insanın aklına gelmeyecek yerlere gömmüşler ve birgün döner çıkarırız diye haritalara kolayca resmetmişlerdir.
ERMENİ GÖMÜ / ALTIN HARİTASI

Köy adı/ büyük tepe yakınları/ Belirgin ağaçlar/ Köy meydanları gibi bilindik yerlerden kendi altınlarını gömdükleri yerleri haritaya dökmüşlerdir. Bu Ermeni Gömü Haritaları oldukça basit kafa karıştırmayan bir sadelikle hazırlanmış çözümü oldukça basittir.

ERMENİ KUYULARI İÇİNDE Kİ ALTINLAR

Ermeniler Altınları Kuyuların içine sudan yukarıda kuyunun içinden girebildikleri odalar hazırlayarak oralara gömmüşlerdir. Ermenilerin yoğun olarak yaşadığı bölgelerde genelde kuyunun içine girildiğinde diğer taşlardan renk veya boyut olarak farklı bir taş görünmüş ve o taş kaldırıldığında altınların gizlendiği odacıklar görünmüştür.
Şüphe edilen kuyularda araştırma yapılırken her türlü kanuni izni almanız gerekmektedir kanunsuz iş yapmayın diye uyarmadan etmiyorum. Ermeni Kuyusuna inildiğinde her türlü gaz, göçme, düşme tehlikesine karşı önlem alınmış olmasına dikkat ediniz. Ermeni kuyusunda farklı renkte taş, işaretlenmiş veya boyut olarak farklı bir taş aranır. Bu taşı sökerken göçmesi için tuzak olup olmadığına da dikkat edin. işaretin koyulduğu istikametin tam tersi yönüne daha çok altın gizlenmiş olabilir yada işaretin koyulduğu yer tuzaklama olabilir dikkatli olmakta fayda vardır.

Ermeniler Altınları Nereye gömer

Ermeniler Altınları Nereye gömer

Ermeni gömüleri ve işaretleri

Ermeni gömüleri ve işaretleri

Ermeni gömüleri ve işaretleri

Ermeni gömüleri ve işaretleri

Keza aynı şekilde Ermeniler Fırınların içine veya alt temeline küpler halinde gömülmüş altınlara da rastlamak mümkündür.
Çünkü zaman dar ordu yolda ve ellerine alamayacakları kadar altın sahibidirler, bir an önce pratik bir yere gömmeleri gerekmektedir ve her zaman kullandıkları yerlere saklama yoluna gitmişlerdir.

 

Ermeniler Altınları Nereye gömer

Ermeniler Altınları Nereye gömer

ERMENİ EVLERİ HAKKINDA Kİ YAZIMIZ İÇİN >>>TIKLAYIN…

Ermeni Gömüleri Çok derin ve köklü bir konu olduğundan yazılarımıza yeni konularla devam ettik. Yazı içinde ki linklere tıklayarak Ermenilerin altınları saklayabilecekleri diğer yerlere de bakabilirsiniz.

BU VİDEOYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorum Yap

Bu konuya henüz bir yorum yapılmadı.