Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

Çöp Evden Tarihi Eserler Çıktı-Soruşturma Başlatıldı!

Favorilerime Ekle
Favorilerimden Çıkar
Lütfen bekleyiniz...
Geniş Ekran Dar Ekran
Reklam 20 saniye sonra kapanacak.
Reklamı Geç

Balıkesir’in Edremit ilçesine bağlı Kadıköy beldesinde bir apartman dairesinden 1 kamyon dolusu çöp çıkarılırken, evde Bizans dönemine ait olduğu sanılan tarihi eserler bulundu.

 

Balıkesir’in Edremit ilçesine bağlı Kadıköy beldesinde bir apartman dairesinden 1 kamyon dolusu çöp çıkarılırken, evde Bizans dönemine ait olduğu sanılan tarihi eserler bulundu.

Edinilen bilgiye göre bir ihbarı değerlendiren jandarma ekipleri, Fatih Mahallesi’nde arama yapmak için gittikleri Fatih T.’nin (55) kaldığı apartman dairesinde çok miktarda çöp olduğunu görünce Kadıköy Belediyesi’nden yardım istedi. Eve gelen belediye görevlileri çöpleri çuvallara doldurdu. Çöpleri taşımak için de evin önüne kamyon getirildi. Fatih T. eşliğinde arama yapan jandarma, iddiaya göre evde Bizans dönemine ait olduğu söylenen bir heykel ile aynı dönemlere ait olduğu sanılan sikkeler, tarihi bir yüzük ve tarihi bir tabanca buldu. Ayrıca evde az miktarda uyuşturu maddeye de rastlandığı iddia edildi.

Çöpleri uzun gayretler neticesinde kamyona yükleyen belediye görevlilerinin maske takarak çalışması dikkati çekti. Yalnız yaşayan Fatih T. ise basın mensuplarının görüntü almasına engel olmaya çalıştı.

Tarihi eserlerle ilgili soruşturma sürüyor. – BALIKESİR

BU VİDEOYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorum Yap

Bu konuya henüz bir yorum yapılmadı.