Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

Balık Define İşareti ve Anlamı ?

Favorilerime Ekle
Favorilerimden Çıkar
Lütfen bekleyiniz...
Geniş Ekran Dar Ekran
Reklam 20 saniye sonra kapanacak.
Reklamı Geç

Balık define işaretleri görüldüğü yerlerde kesinlikle su da vardır.  İşaretin yapıldığı dönemde su bulunmuş ve zamanla bu su kurumuş veya suyun yolu değiştirilmiş olabilir. Balık işareti buldunuz ve suya rastlamadınız buda size hemen iaşretin sahte veya çoban yapımı olduğunu anımsatabilir.  Ama hemen vazgeçmeyin, dediğim gibi işaretin yapıldığı dönemden binlerce yıl geçmiş olabilir bu yüzden su kurumuş veya su yolu başka yöne tarlalara doğru verilmiş olabilir.

Balık define işareti eğer tepede bir yerdeyse hemen etraflarında yığma taşlarla kapatılmış mezar odası veya bir mahsen olabilir. Mezar odasında çeşitli değerli eşyalar çıkabilir. Eğer mahsen odasına işaret ediyorsa bu çok büyük bir define odası buldunuz demektir. Öyle ki o dönemlerde bankalar, borsalar kasalar olmadığı için aile boyu, kuşaklar boyu biriktirilen altınlar gizli bir bölgede gömülür ve aileden gelen diğer fertlere miras olsun diye bölge işaretlenerek haritaya bu işaret eklenir.  Mahsenlere oldukça büyük miktarda altın bulunur. Aklınıza Antalyada mağarada bulunan tonlarca külçe altın gelsin. Gerçi ona da alçı çıktı altın değil dediler ama yersen. Bu Altın işaretini çözmek biraz sabır ve bilgi gerektiriyor.

Balık İşareti Nasıl Çözülür ?

Balık işareti bir kayanın üzerine oyulu ise balığın baktığı yön, kuyruğunun baktığı yön falan boşverin hedef şaşırtıyorlardır. Hemen balığın oyulu olduğu kayayı araştırın. Kayanın altına odaklanın ve araştırmayı orada yapın boşluk arayın.

Eğer balık ufak bir kayanın üzerinde ve tepedeyse balığın baktığı bölgeye doğru ilerleyin büyük kaya öbeği veya ağzı kapatılmış mağara arayın. Balığın başının yanısıra kuyruğu ve yüzgeci de size yön verebilir o yüzden dikkatlice detayları atlamadan araştırma yapmalısınız. Balık kıvrımlı ise bölgede bulunan yol şeklinde kıvrılmış olabilir balık kıvrımı kadar yolda ilerledikten sonra etrafınıza iyi bakın. Genellikle kayalar ile kapatılmış mahsen olma ihtimali yüksektir. Kayaların dilinden anlamanız şarttır.

BU VİDEOYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorum Yap

Bu konuya henüz bir yorum yapılmadı.