Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

Altın Tavası ( PAN ) Nasıl Kullanılır ? Akarsularda Altın Arama Ekipmanları

Favorilerime Ekle
Favorilerimden Çıkar
Lütfen bekleyiniz...
Geniş Ekran Dar Ekran
Reklam 20 saniye sonra kapanacak.
Reklamı Geç

Akarsularda Altın Arama Ekipmanı olan, yurtdışında ki ismi GOLD PAN ülkemizde ki ismi ise Altın Tavası denilen ekipmanın nasıl kullanılacağı hakkında bilgi vereceğim.
Zor bir olayı yok fakat tekniği kavramazsanız bütün emeğinizi ellerinizle suya geri bırakmış olursunuz. Öncelikle Altın tavası nerelerde kullanılır ona bir bakalım.

  1. Arama yapılacak Akarsuya tüm ekipmanları getirmeden evvel ön araştırma yapmak, akarsuda ki kumu bu altın tavası ile eleyerek ufak parçalar bulmaya çalışmak için kullanılır.
  2. Altının varlığından emin olduğunuz akarsuya Altın Arama Bendini getirip kumları eleyerek bende çöken altın içeren kumu Altın tavasına alarak yavaş yavaş sabırla eleyecek, biriken kumu su ile akıtma işleminde kullanılır.
    Altınlar altın tavasında kalırken kum su ile akıp gider.

Size verdiğim video İngilizce ama sizden istediğim el hareketlerine bakarak pana suyu alma şekline, eleme şekline bakarak bir şeyler kapmaya çalışmanız. Türkçe video yok bu konu hakkında varsa da işin ehli değiller.

 

Akarsularda Altın Arama Teknikleri

Akarsularda Altın Arama Yazı Dizimiz İçin TIKLAYIN…

Türkiye de Hangi Akarsularda Altın Vardır Yazımız İçin TIKLAYIN…

Yukarıda ki görsel size altının nasıl altın tavasına çöktüğünü gösteriyor. Altının öz kütlesi kumlardan ve boyutunda ki taşlardan daha ağır olduğu için dibe çökerek önüne gelen ilk engelde takılır.

BU VİDEOYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorum Yap
1 Yorum Yapıldı