Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

Akarsularda Altın Aramak Serbest mi ? | Derede Altın Aramak Serbest mi ?

Favorilerime Ekle
Favorilerimden Çıkar
Lütfen bekleyiniz...
Geniş Ekran Dar Ekran
Reklam 20 saniye sonra kapanacak.
Reklamı Geç

Akarsularda altın aramak her geçen gün popülerlik kazanırken akıllara gelen sorulardan biri de akarsularda derelerde altın aramanın yasal  değil mi sorusudur ? Ülkemizde her geçen gün akarsularda hobi amaçlı altın aramaya merak salanlar veya bunu kazanç kapısı yapmak isteyenler artıyor bununla birlikte akarsularda altın aramak için ekipman satanlar da artış gösteriyor.

(Diğer yazılarımızı da okuyabilirsiniz)

Akarsularda Altın Arama Teknikleri ve Ekipmanları
Geçen sene başbakanlık iletişim merkezine yazdığım yazıda akarsularda altın aramanın yasal olup olmadığını sordum ve gelen cevapta her ne şekilde olursa olsun devlet arazileri, şahıs arazileri veya sit alanlarında elektronik alet olsun olmasın altın aramak kesinlikle yasak olup altın arama izni çıkarılması gerektiğini belirttiler. Burdan anlayacağımız Akarsularda altın aramak yasak .
Sizde akarsularda altın aramanın kanun yönünü araştırmak isterseniz MTA maden teknik arama kurumuna mail yazarak sorabilirsiniz. Açık açık durumu anlatıyorlar ve bilgilendiriyorlar.
Şunu da belirtmeden geçmeyelim Akarsularda Altın buldunuz ve çıkarmak istediniz izin almak bile yüz binlerce liranıza mal olabilir, koyduğunuz parayı bile çıkaramaya bilirsiniz.

 

Türkiye’de Hangi Akarsularda Altın Bulunur

BU VİDEOYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorum Yap

Bu konuya henüz bir yorum yapılmadı.