Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

Akarsulara Kurulan Altın Tuzakları ? | Akarsularda Altın Arama

Favorilerime Ekle
Favorilerimden Çıkar
Lütfen bekleyiniz...
Geniş Ekran Dar Ekran
Reklam 20 saniye sonra kapanacak.
Reklamı Geç

Akarsularda Altın Aramanın da incelikleri vardır, geçmiş dönem insanlarımız bunu biliyor ve bunun bilinci ile yaşıyorlardı. Sanırım bu bilinç avcı ve toplayıcı bir hayat sürdüklerinden geliyor akarsulara tuzak kurmakta usta oldukları için bu yöntemi düşünerek daha fazla sabır ama daha az emekle altına ulaşıyorlardı. Ben öyle düşünüyorum.

Bu insanlar akarsu yönlerine doğal altın tuzakları kurarak altının sene boyunca oraya birikmesini bekliyorlar daha sonra da gidip biriken miktarı alıyorlardı.

Geçen aylarda Eski bir roma kasabasına ziyarette bulundum, İnanılmaz derecede güzel bir o kadar da sağlam kalmış roma yapımı yoldan arabamla ilerledim. Arabayı bırakmak zorunda kaldım çünkü gezimiz bizi bir dağın en zirvesine götürmek için planlanmıştı.

3 arkadaş yolu arşınlarken dağı sarmış bir akarsudan geçip geçip duruyorduk, suyun döküldüğü yerlerde dikkatimi çeken bir şey oldu, suyun tam ortasında ki kayalara şekil verilere oyulmuş ve meyil verilmişti. hemde öyle böyle oyuklar değil derin derin işlenmiş suya yön verecek, suyun getirdiği parçaları bir daha dışarıya bırakmayacak türden oyuklar, yukarı çıktıkça artmaya ve belirginleşmeye başladı oyuklar. Altın kumunu elerken kullandığımız tava gelsin aklınıza ama baya bir derin şekilde bu oyuklar meyil de var.

Yanımdakilere söyledim dedim bunlar elle yapılmış altın tuzakları sonra şaşırdılar yaz vakti su da kuruduğu için pek su yoktu ama o oyukları görmek heyecan vericiydi. Örnekleri aşağıda verdim.

Altın Tuzakları | Akarsularda Altın Arama

Altın Tuzakları | Akarsularda Altın Arama

akarsularda altın arama teknikleri

akarsularda altın arama teknikleri

Akarsularda Altın Aramak Teknikleri Yazımız için >>> TIKLAYIN…

Sizde kendinize yakın olan akarsularda böyle ufak tuzaklar kurabilirsiniz. Fakat her gün gidip kontrol etmekle olmaz, üzerinden 1 kış geçmesini beklemelisiniz ki malzeme biriksin, tabi ne kadar çok tuzak o kadar çok ekmek 🙂

benim gözlemlediğim en geçerli tuzak şekli buydu ama sizde aklınızı kullanarak tuzaklar kurabilirsiniz.
Aşağıda bir kaç örnekle sizlere anlatayım;

  1. Kepçe Şeklinde Altın Tuzağı:
Akarsularda Altın Arama teknikleri

Akarsularda Altın Arama teknikleri

Suyun akış yönüne kurulacak bir engel ve suyun dibine de malzemenin birikebileceği bir oyuk veya benzeri birşey koyulur, su resimde görüldüğü gibi yukarı çıkarken taşıdığı malzemeyi oraya bırakarak yola devam edecek ve altın ağır olduğu için ilk önce altın çökecek. Güzel düzenek, köyde yaşayanlar etraftaki sulara kurup deneme yapabilir.

HANGİ AKARSULARDA ALTIN BULUNUR YAZIMIZ İÇİN: >>>TIKLAYIN…

2) PİMAŞ BORULARINDAN ALTIN TUZAĞI

akarsularda altın arama teknikleri

akarsularda altın arama teknikleri

Akarsuya koyulan pimaş borularla su yine yukarı çıkmak için taşıdığı malzemeyi aşağıda bırakmak zorunda kalıyor ve ağır malzemeler borunun düz yüzeyinde birikiyor.
AKARSULARDA DOĞAL ALTIN TUZAKLARI YAZIMIZ İÇİN >>>TIKLAYIN…

Sizde bunun gibi fikirleri üreterek hayata geçirip deneyebilirsiniz. Sitemizde bu konu ile ilgili birçok konu mevcuttur İyi okumalar dileriz.

BU VİDEOYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorum Yap
1 Yorum Yapıldı