Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

Akarsu ve Derelerin Neresinde Altın Bulunur ?

Favorilerime Ekle
Favorilerimden Çıkar
Lütfen bekleyiniz...
Geniş Ekran Dar Ekran
Reklam 20 saniye sonra kapanacak.
Reklamı Geç

Akarsu ve Derelerin Neresinde Altın Bulunur ? | Akarsularda Altın Arama

Akarsularda Altın Aramak için önce altınların akarsuyun nerelerinde biriktiğini bilmeniz gerekiyor. Öncelikle her akarsuda altın olmayacağını size belirtmek isterim, bulunsa bile çıkartmaya değmeyecek miktarlarda bulunur ve bütün uğraşınız boşa gider. Altın aramak için en güzel yerlerden biri de Volkanik faliyetleri olmuş dağlardır, Eski volkanik dağlardan inen akarsularda bol miktarda altına rastlanmaktadır. Özellikle kaz dağları, Tendürek dağı, Manisa Sart Çayı ve Uludağ’dan inen soğuk çay, büyük çay gibi yerlerde altının varlığı maden teknik arama kurumu tarafından tespit edilmiş ve onaylanmış yerlerdir.

buraların başlıca özelliği geçmişinde volkanik faliyetler de bulunmuş dağlara sahip olmasıdır. Akarsuda altın damara yaklaştıkça artar ve damara yakın yerlerde bulunan engellere birikir.

AKARSULARDA ALTIN ARAMAYA DAİR BİLGİ YAZISI İÇİN >>>TIKLAYIN…

Bu engeller doğal olabileceği gibi el yapımı insan yapımı altın tutan yerlerde vardır. Bu yazımda sizlere doğal altın tuzaklarından ve altın biriken akarsu engellerinden bahsedeceğim. Altta vereceğim linkte de sizlere El yapımı insanların akarsulara yaptığı altın tuzaklarından bahsedeceğim bundan sonra onu da okursunuz.

akarsularda altın arama teknikleri

Aşağıda Sizlere vereceğim Altın Tutan yerleri bir güzel inceleyin ve kafanızda canlandırın fikirler oluşturun. Bu gösterilen yerlerden alacağınız toprak 20 cm derinden alınmış olsun, yüzeydeki toprakta altın bulunmaz, derine gittikçe altın miktarı artar unutmayın.

GOLD PAN NASIL KULLANILIR YAZIMIZ İÇİN >>>TIKLAYIN…

1) Akarsuyun veya Derelerin Kıvrıldığı Bölgelerde Biriken Altın Parçaları

Akarsuda Altın biriken yerler

Akarsuda Altın biriken yerler

 

Yukarıda Verdiğim krokide akarsuyun kıvrıldığı resmedilmiş ve çatlaklar olarak belirtilmiş, akarsuyun kıvrıldığı yerlerde altın birikir, suda en kısa yolu gitmeyi seven altın parçaları ağırlı sayesinde önüne gelen çatlağa düşer ve orada takılı kalır. Çatlak yoksa bile kıvrımda bulunan kumu elemeniz özellikle suyun önünde engel teşkil eden kayaların altında ki kumu elemeniz sizi altına ulaştıracaktır.

AKARSUYA KURULAN ALTIN TUZAKLARI YAZIMIZ İÇİN: >>>>TIKLAYIN…

2)Akarsularda Altın Tutan Doğal Engeller

Akarsuda ve derede altın arama teknikleri

Akarsularda Altın Arama

Yine yukarıda ki görselde çakıllı akarsularda suyun kıvrıldığı bölgede ki çakılları temizleyerek dipte olan kumu alıp elemeyi deneyin. Altın o çakıllara çökmüş ve birikmiştir.

Özellikle ve Özellikle Debinin düştüğü suyun düz bir zemine indiği noktada bulunan kıvrım ve engelleri tarayın, bir hışımla inen altın parçaları suyun debisinin çökmesi ile taşınmayı bırakır ve oralara çöker.

3) Suyun Ara Ara Havuzlaştığı ve Şelale tarzı olup döküldüğü Havuzlar

 

En can alıcı noktalardan biri de suyun havuzlaştığı yani yamaçtan inen suyun ufakta olsa bir düzlük yakalayıp dolduğu yerlere biriken kumu eleyin oralar potansiyel altın yataklarıdır.

Şelalelerin döküldüğü altta oluşan havuzumsu oluşumun kenarlarına biriken kumlarda da olabildiğince altın bulabilirsiniz.

Akarsuların denize karıştığı noktalarda görünen siyah kumda kesinlikle altın bulunur bunuda eklemeden geçemedim.

TÜRKİYE’de HANGİ AKARSULARDA ALTIN BULUNUR YAZISI İÇİN: >>>> TIKLAYIN…

BU VİDEOYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorum Yap

Bu konuya henüz bir yorum yapılmadı.