Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

Akarsularda Altın Arama Teknikleri ve Ekipmanları

Favorilerime Ekle
Favorilerimden Çıkar
Lütfen bekleyiniz...
Geniş Ekran Dar Ekran
Reklam 20 saniye sonra kapanacak.
Reklamı Geç

Akarsularda Altın Arama Teknikleri ve Ekipmanları isimli makalede sizlere akarsularda altına ararken yardımcı olabilecek bilgileri vermeye çalışacağım. Akarsularda Altın Arama ülkemizde yeni yayılan ama Avrupa Amerika Afrika Gürcistan Rusya gibi ülkeler de oldukça uzun yılardır yapılan bir çalışma. Ülkemizde yayılmasının başlıca sebepleri Diriliş Ertuğrul’da gösterilen Akarsuda Altın Arama sahneleri ve çeşitli TV programlarında belgesellerinin Türkçe Olarak Yayılması.

Türkiye Akarsularında Altın Var Mıdır diye soracak olursanız EVET VARDIR diyelim ve bunun için ayrı bir yazı yazdım onu da okumanızı tavsiye ederim.

Türkiye de Hangi Akarsularda Altın Vardır Yazımız İçin TIKLAYIN…

Öncelikle bu işte acemi olmadığımı bilmenizi isterim zira Akarsularda Altın Arama Blogu benim bu işle ilgileniyorsanız illa bloguma girmişsinizdir  ve bu siteyi yeni açtım blog artık yetersiz geldiği için güncel ve etkin gelişmeleri buradan takip edebilirsiniz.

Öncelikle Akarsularda Altın Arama işinde acemi iseniz veya yeni başlamışsanız nasıl ve nereden başlamanız gerektiğine bir bakalım.

Akarsularda Altın Aramak için Gerekli Ekipmanlar

 • Kova
 • Ufak Kürek
 • Kumu Elemek Büyük Taşlardan Ayırmak için Elek
 • Makro Pointer ( Minik Dedektör ) Şart değil tabi
  Makro Pointer Nedir Yazımız için >>>TIKLAYIN…
 • Çekiç
 • Pan (Altın Tavası)
 • Akarsularda Altın Arama Bendi
 • Altın Tutmaya Yarayan Paspas
 • Büyüteç (LUP)
 • Su Geçirmez Bot
 • Su geçirmez Giyilebilir Muşamba kıyafet ( en azından Ayaklar için )
 • Mıknatıs
 • Altın Parçalarını Koymak için Kavanoz benzeri kapaklı kab
 • Cımbız
 • avuç içi kadar demir bardak veya kab ( ıslak kumu ısıtarak kurutacak ve altını daha sağlıklı ayıracaksınız)

Akarsularda Altın Aramak için Ön Bilgi Edinmek için Okumaya devam edin.

Altını her dere de akarsuda veya her çayda gelişi güzel arayamazsınız bu çok zorlu ve yorucu bir süreçtir, bilgisiz ve donanımsız yola çıkarsanız kısa zamanda yanılır, yanlış yerlerde arama yaparak olumsuz sonuca ulaşırsınız ve buda sizin tez zamanda bırakmanıza sebep olur. Bunun için bu rehberi okuyun bol bol bilgi edinin size nerelerde hangi derelerde Altın Vardır bunlar nerelerde birikir gibi bir sürü krokili görselli bilgiler hazırladım, sabırlı olur bu rehbere uyarsanız sizi er geç altına ulaştıracaktır.

Öncelikle MTA (MADEN TEKNİK ARAMA KURUMU) Haritalarını iyice okumayla başlayın ve potansiyel altın olan yerleri öğrenin, size yakın olan yerleri araştırın arada boş vakitlerinizde gidin araştırma yapın. Youtube ve bu siteden bolca video izleyin pan kullanımı altın arama bendi kullanımı gibi videolar size Akarsularda Altın Arama konusunda hızlı adımlar atmanıza yardımcı Olacaktır.
Size tavsiyem etrafınızdan kimseye bahsetmeyin, eğer sıkılıp bırakırsanız veya olumsuz sonuç ile karşılaşırsanız alaycı bakış ve konuşmalar ile karşılaşmanız mümkün.
-“Sen altın arıyordun bir ara ne oldu o iş” gibi söylemler sizin hevesinizi kırabilir. Şayet altın yatağı bulursanız hemen sizinle gelmeye kalkacaklardır. O yüzden kendi başınıza hareket etmeye çalışın yada bir iki samimi arkadaş alın yanınıza.

Akarsularda Altın Arama Teknikleri

Akarsularda Altın Aramak İçin Nereden Başlamalıyım ?

Akarsularda Altın Aramak İçin önce belirlediğiniz bir akarsuya gidin elinize bir mıknatıs alın, Mıknatısı Akarsuyun içinde kumda gezdirin, Eğer Demir tozu yapışıyorsa orada altın olma ihtimali vardır. Çünkü Altın madenlerinin üzeri genelde şapka tarzında demirle kaplıdır. Tabi bu garanti bir yöntem değildir.

Daha sonra Akarsuyun kıvrımlı noktalarından 20-25 cm derinden kum alın ve o kumu pan (altın tavası) ile eleyin birde bir sonuç elde etmeniz tabiki mümkün değildir. Akarsuda Altının Nereye biriktiğini bilmeniz gerekmektedir, o bölgelerden aldığınız kumu elemeniz ve sık sık akarsuyun yukarısına doğru yer değiştirerek ilerlemeniz gerekmektedir. Elediğiniz panda biriken kuma büyüteçle bakmaya çalışın altın taneleri varsa o kumu dökmeyin ayırın birike birike hatırı sayılır miktara ulaşabilir.

Çünkü altın genelde akarsuyun başladığı noktalara yakın yerlerden çıkar eğer değiştirdiğiniz yerelere göre altın oranı artıyorsa altın damarına çok yaklaştınız demektir. Üstelik Akarsuyun aktığı yer eski bir volkanik dağ ise işte tam yerindesiniz demektir size gerekli olan sadece sabır, bilgi ve doğru ekipmana sahip olmaktır.

Aşağıda ki linklere bakarak konunun devamında yazdığım makalelere ulaşabilir bilgi edine bilirsiniz.
Sosyal medyalarda Paylaşırsanız Daha çok kişiye Ulaşmasına Yardımcı Olursunuz..

Gold Pan Nasıl Kullanılır Yazımız İçin TIKLAYIN…

 

 

BU VİDEOYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorum Yap

Bu konuya henüz bir yorum yapılmadı.